Poslal jsem link Zdeňkovi, počkal bych na něj. Ty romy v pozváncena FB bych upe vyhodil...poradí Proč Politik je sprosté slovo aneb Jsou politici stejně stigmatizovaní jako třeba Romové? Diskuze Ivan Bartos X Vladimír Franz . Politik a z toho vyplývající aspekty pro běžnou nepolitickou činnost....." V Plzni v úterý 11.03.2014 od 15 hodin do 21 hodin bude probíhat diskuze mimo jiné o stigmatizaci politiky. Téma bude "Proč Politik je sprosté slovo aneb Jsou politici stejně stigmatizovaní jako např. Romové?" nebo-li také "Politik a z toho vyplývající aspekty pro běžnou nepolitickou činnost..... Přijedou spolu diskutovat například předseda České pirátské strany PhDr. Ivan Bartoš PhD. a kandidát na prezidenta Prof. JUDr. Vladimír Franz Přijďte si poslechnout názory a úvahy zajímavých, netypických osobností české politické sféry. Uff, to přirovnání ke stigmatizaci Romů mě docela zaskočilo. Jakýkoliv nálepkování je nesmysl, podobně jako předsudky vůči povolání, vzhledu (proč má, doprčic, Bartoš ty dready), nějakému koníčku, nebo etniku. Je třeba si uvědomit, že kromě dosti řídké empirické zkušenosti pracuje většina lidí při utváření svého názoru převážně s mediálním obrazem nějaké skutečnosti. Málo kdo, a to i v rámci onoho nešikovného přirovnání, může férově říct: "Potkal jsem ho, a je to hajzl" nebo "Byl jsem u všech stání na soudu a ten člověk lže" Paradoxně bych však u politiků použil argument "Můžou si za to sami" spíše než u té skupiny, která je v rámci stigmatizace porovnávána. Každý jednotlivec by měl dostat šanci ukázat, co v něm je, nehledě na to, jak o něm může být a priory smýšleno. U politiků jsou tou šancí třeba volby. PS ovšem v tý politice je podle mě ta koncentrace "hajzlíků" překvapivě extrémní. Já mám ale strach, že oni si to ani neuvědomují. Malá domů je chápána jako chytrý politický kompromis, ze státního krev neteče apod, reaguje na téma předseda Pirátů Ivan Bartoš. Reaguju na : Téma bude "Proč Politik je sprosté slovo aneb Jsou politici stejně stigmatizovaní jako např. Romové?" nebo-li také "Politik a z toho vyplývající aspekty pro běžnou nepolitickou činnost....." Já bych řekl něco takovýho. resp. mám to na FB Uff, to přirovnání ke stigmatizaci Romů mě docela zaskočilo. Jakýkoliv nálepkování je nesmysl, podobně jako předsudky vůči povolání, vzhledu (proč má, doprčic, Bartoš ty dready), nějakému koníčku, nebo etniku. Je třeba si uvědomit, že kromě dosti řídké empirické zkušenosti pracuje většina lidí při utváření svého názoru převážně s mediálním obrazem nějaké skutečnosti. Málo kdo, a to i v rámci onoho nešikovného přirovnání, může férově říct: "Potkal jsem ho, a je to hajzl" nebo "Byl jsem u všech stání na soudu a ten člověk lže" Paradoxně bych však u politiků použil argument "Můžou si za to sami" spíše než u té skupiny, která je v rámci stigmatizace porovnávána. Každý jednotlivec by měl dostat šanci ukázat, co v něm je, nehledě na to, jak o něm může být a priory smýšleno. U politiků jsou tou šancí třeba volby. PS ovšem v tý politice je podle mě ta koncentrace "hajzlíků" překvapivě extrémní. Já mám ale strach, že oni si to ani neuvědomují. Malá domů je chápána jako chytrý politický kompromis, ze státního krev neteče apod.