Mumble KS SčK 21.1. 20:00 Přítomní: Jan Korbel, Jiří Snížek, Jan Lukášek, Klára Kocmanová, Jana Skopalíková, Lenka Kozlová, Martin Polák, Michal Trešl, Milan Zelený, Tomáš Lénárd, Štěpán Drtina, Václav Kubaljak, Pavel Šanda (regp) Omluveni:Dalibor Záhora Zapisovatel: Klára Kocmanová Body programu: 1) Co dál s rozpočtem na kampaň voleb do EP vzhledem k tomu, že KF odhlasovalao 350K pro "centrálu"? dotaz Lenky Kozlové PKS se dohodlo, že je možné pro kampaň využít i rezervy. 2) Informace k podstavu v MS Příbram Jan Korbel informuje o podstavu Příbrami, Tomáš Podlena (předseda MS Příbram) nezaplatil včas členský příspěvek a bylo mu ukončeno členství. Lenka informuje, že v Příbrami je shoda, že po zaplacení příspěvku a přijetí Tomáše zpět proběhne nové hlasování o předsedu MS Příbram. Klára řeší s AO. 3) Jakékoliv poznatky z CF (třeba co využít v organizaci KF) Skvělá organizace. 4) Mrak (V jaké fázi jsme? Kdy může být nasazeno např. pro KET?) Jan Korbel: Zatím testovací fáze, nemám žádné nové informace. 5) Pirátský chat - testování Rocket chat - zprovozněna i mobilní aplikace, založen kanál "středočeši", je možné užívat, posílat soubory atd. Jan Korbel apeluje na to, že do budoucna by to bylo dobré využívat namísto Facebooku a Messengeru (kvůli zabezpečení). odkaz zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=chat.rocket.android 6) Nominace KS SčK do dovolby RV celostátním fórem Momentálně běží jednání k dovolbě RV. Mohou být celostátní, nebo krajské nominace. Stačí rozprava a 6 palců. Jana Skopalíková vytvoří rozpravu,v případě, že by se sama chtěla přihlásit, někomu to předá. Lenka informuje, že Petra Smutná bude jednatelem RV. 7) Pirátský řečnický klub Tomáš Lénárd: návrh, že se sejdeme např. každých 14 dní, každý by měl 2-5 minutovou řeč, aby se nebál mluvit před lidmi. Pavel Šanda je taktéž ochotný pomoct. Klára zjistí u pražských koordinátorů, zda by to nechtěli propojit. Probíhalo by to pravděpodobně v PiCe, zatím je shoda na pátku odpoledne/večer. Anketa zde: https://mrak.pirati.cz/apps/polls/poll/cosD3qvhT8gfKaXl 8) PAD Jiří Snížek vzkazuje, že PAD na mumble může vytvořit kdokoliv a vložit na fórum, takže každý, kdo by měl téma na další mumble, se toho může ujmout a nemusí čekat, až to udělá PKS. Edit: mluví se o recyklaci PADu, byl by vždy k dohledání nahoře ve vlákně "schůze KS" --> "plánování schůzí".