Proč je nezávislost důležitá?

Mohl bys platit více za méně internetu

Evropská komise a Rada Evropské unie chtějí přijmout návrh, který by dovolil poskytovatelům internetového připojení rozlišovat různé typy připojení zákazníkům a různé druhy obsahu za účelem vybírání dalších poplatků. Jen ti, kteří platí víc, by měli snadný přístup k internetu, což by ukončilo otevřenost, která pohání sociální a ekonomický úspěch.

Svoboda projevu může být ztracena

Přestože Evropský parlament dříve trval na tomto právu a byl proti svévolné cenzuře, tento text se k tomuto tématu nijak nevyjadřuje, a tak nebrání efektivně uživatele internetu před cenzurou. Návrh byl podán Velkou Británií, aby vytvořil zmatek a umožnil tak, aby pokračovalo svévolné, nepředvídatelné, kontraproduktivní blokování a filtrování internetu. Taková moc by v rukou soukromých společností zničila svobodu vyjadřování a ohrozila svobodu projevu a právní řád napříč Evropou, pokud by byl návrh přijat.

Příplatek za inovace

Diverzita a inovativní potenciál internetu závisí na jeho otevřenosti a nezávislosti. To však může být zásadně ohroženo, pokud regulace jasně nepostaví mimo zákon diskriminující služby, prioritní řazení a praxe nulové sazby. Musíme ochraňovat neutrální infrastrukturu internetu od diskriminačních obchodních plánů, které budou chtít vydělávat na jeho nedostatku. Musíme zabránit vzniku nového monopolu, který by umožnil poskytovatelům internetového připojení rozhodnout, kdo a za jakých podmínek bude mít k zákazníkům přístup.

Teď nadešel čas tuto regulaci opravit a text vyjasnit, abychom zajistili, že diskiminace na síti v EU nenastane.

 

Co se událo od roku 2014?

Při vyjednávání s členskými státy EU a Evropskou komisí přijali zástupci v parlamentu kompromis, jehož neurčitost by mohl být využit k povolení diskriminace na síti. Pokud nebude text upřesněn Evropským parlamentem, bude pak záležet jen na regulačních orgánech a Evropské komisi, která za neutralitou internetu nestojí, aby vykládali význam textu v měsících následujících po hlasování.

3. dubna 2014 odhlasoval Evropský parlament jasná a zavazující pravidla pro neutralitu Internetu. Toto vítězství bylo vaše, protože mnoho z vás kontaktovalo členy Evropského parlamentu a požádalo je, aby svobodný a otevřený internet bránili.

Po několika měsících prodlev a vyjednávání, 30. června 2015, se instituce EU dohodly na nesoudržném, nejasném textu, který právo rozhodnout, zdali bude neutralita internetu chráněna, nechává na regulačních úřadech a Evropské komisi. Ty by mohly text interpretovat tak, aby povolily placené "rychlé pruhy" (fast-lanes) a zničily tak internet v Evropě.

Nyní máme poslední šanci opravit tento nebezpečný a nejasný text během hlasování Evropského parlamentu 28. října. Nyní je ten pravý čas kontaktovat zástupce v Evropském parlamentu a říci jim, aby potvrdili své rozhodnutí z dubna 2014 a nenechali velké telekomunikační společnosti zničit svobodu internetu. Přichází bitva o evropský internet!

Neutralita je základní princip internetu. Zaručuje, že je se všemi pakety zacházeno stejně. Tento princip zajišťuje, že internet zůstane rozmanitý, inovativní a svobodný. Telekomunikační společnosti to chtějí změnit. Chtějí založit nový obchodní model na diskriminaci a omezeních. Nemůžeme se vzdát ekonomických a společenských hodnot pro krátkodobé plány hrstky společností vydělat více peněz.

Potřebujeme tvoji pomoc podnítit evropské poslance chránit otevřenost a neutralitu internetu - požádej je o ochranu neutrality internetu!

Konej hned!

Kontaktuj členy Evropského parlamentu.
Požádej je, aby bránili jejich přístup k neutralitě internetu v Evropě!


Můžete vybrat europoslance ze své země naPiPhone website.


Vybrat jiného europoslance

Zůstaňte informováni

Sdílejte!

Click here to see our

ČASOVÁ OSA ZÁCHRANY INTERNETU

Klikni zde abys viděl jak

Jak kontaktovat svého europoslance

Je čas konat - vyzvi své europoslance, aby chránili naše práva a svobody. Nejlepší způsob je zavolat europoslanci. Můžete jim také poslat Fax, dopis nebo E-Mail - dáme vám všechny informace a hovor je zdarma.

Obecné rady

Buďte zdvořilí a buďte sami sebou. Cokoliv se stane, nezapomeňte na základní pravidla slušnosti a zdravého rozumu. Kdykoliv souhlasíte nebo nesouhlasíte s osobou, která vám odpovídá a ať mají další členové jeho/její politické frakce jakékoliv názory, neříkejte nic, co by vytvářelo negativní obraz lidí, kteří hájí síťovou neutralitu.

Nejčastěji se nebudete bavit přímo s europoslancem, ale pouze s jeho asistentem. Není to problém, bavte se i s ním. Asistenti mají velký vliv na postoj europoslance. Když nastane otázka, na kterou neumíte odpovědět, nepanikařte.

Nečeká se, že budete odborník, ale pouze znepokojený občan. Řekněte europoslanci, že si zjistíte odpověď a kontaktujete jej, až budete mít více informací. Napište nám, abychom vám pomohli na info /at/ savetheinternet.eu.

Fax

S naším Faxovacím Nástrojem můžete poslat svou zprávu europoslanci. Bude doručena elektronicky do jeho kanceláře. Je důležité poslat svou vlastní osobní zprávu, nikoliv pouze zkopírovat šablonu. Všechno co píšeme o emailech platí i pro faxy.

Mail

Můžeš také kontaktovat tvého zástupce pomocí emailu. Jejich adresy jsou dostupné zde.

Dáváme přednost tomuto způsobu před hromadným rozesíláním mailů. Vědí jak použít spam filtr stejně dobře jako ty a všechny takové emaily tedy končí rychle ve složce spamů. Hromadné rozesílání taky vzbuzují dojem, že s tímto problém nechcete strávit mnoho času a nereflektují počet lidí, kteří se tím skutečně zabývají (i proto, že jedna osoba může poslat několik zpráv). A co je horší, takové maily mohou způsobit, že se europoslanci nebudou věnovat osobním mailům stejného obsahu a v důsledku ublížit tvé věci.

Nejlepší řešení je poslat osobní e-maily s vaším vlastním pohledem a znalostmi této problematiky (Pamatujte, že píšete ne jako experti, ale jako angažovaní občané), a pokud to je možné, na základě politické frakce vašich europoslanců.

Tweetněte svým europoslancům

Tweetněte svým europoslancům, je to velmi efektivní způsob, jak je přímět k řešení tohoto problému. Diskuse na Twitteru jsou veřejné, což vám pomůže získat pozornost politiků, protože europoslanci neradi prohrávají diskuse na veřejnosti. 140 znaků (jeden tweet) napíšete snadno a rychle.

Facebook

Pokud něco sepíšete, je dobré to poslat zástupcům v Evropském parlamentu přes Facebook. Můžete jim buď poslat soukromou zprávu nebo, pokud to nastavení soukromí dovolí, umístit to na jejich zeď. Takový příspěvek může přitáhnout více pozornosti a vytvořit debatu pro náš prospěch.

Souvislosti Kontakt Média